Účinky borovicového pylu

  1. Hormonální rovnováha – obsahuje fyto-androgeny
  2. Zdraví a krása
  3. Kardiovaskulární a nervový systém
  4. Energie a vitalita
  5. Trávení a zažívání
  6. Ekzémy, alergie, astma
  7. Antioxidant, prevence proti nádorovému onemocnění

Účinky borovicového pylu: silně androgenní, zvyšuje volně se vyskytující testosteron v krvi, obnovuje rovnováhu mezi androgeny / estrogeny, vysoce výživný (silný zdroj aminokyselin a vitaminů), stimuluje regeneraci jater, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje hladinu superoxiddismutázy (SOD, silný antioxidant) v srdci, játrech a mozku, zvyšuje imunitu, a podporuje zdravou funkci žláz s vnitřní sekrecí.

Mezi základní účinky borovicového pylu především patří:

Zdraví a krása

Borovicový pyl je bohatý na aminokyseliny, které se přímo vstřebávají do kožních buněk. Obsahuje všechny tělu nezbytné přírodní vitamíny a enzymy poskytující základ pro krásnou a vyživenou pokožku. Borovicový pyl zejména obsahuje vitamín C, E a vitamíny skupiny B, které se podílejí na správné funkci buněk. Díky tomu si tělo udržuje vysokou hladinu SOD (superoxid dismutáza) a je schopné lépe eliminovat volné radikály. Dále borovicový pyl brání vzniku a odstraňuje žluto-hnědé skvrny na pokožce a také pigment, takže pokožka zůstává čistá a krásná. Borovicový pyl je také oblíbený jako vnitřně užívaná kosmetika.

Proti stárnutí

Borovicový pyl obsahuje vysoké množství antioxidantů jako vitamíny A, C, E, beta-karoten  a stopové prvky minerálů, selen, zinek a další látky, které zabraňují peroxidaci lipidů a bílkovin. Tyto antioxidanty zpomalují proces stárnutí. Farmakologické zkoušky prokázaly, že borovicový pyl odstraňuje stařecké skvrny, omlazuje pokožku a přispívá k dlouhověkosti.

Diabetici

Užíváním borovicového pylu tělo získává dostatečné množství vitamínu B6. Diabetikům přináší preventivní účinky. Poskytuje dostatek minerálních látek, které podporují správný metabolismus tuků a bílkovin. Zabraňuje nebezpečí otravy ketony, a tak bezpečně chrání lidi s diabetem. Borovicový pyl obsahuje velké množství aktivních aminokyselin a enzymů působící na slinivku břišní. Podporuje sekreci inzulínu, což zmírňuje příznaky diabetu.

Játra

Borovicový pyl podporuje aktivitu jaterních buněk a pomáhá k detoxikaci jater, přirozenému vylučování žluči a jako prevence před onemocněním jater. Mnoho experimentů dokazuje, že borovicový pyl pomáhá při opravě poškozených jaterních buněk. U pacientů s nemocnými játry, se při užívání borovicového pylu zmírnily příznaky jako únava, slabost, otok, pocit plnosti v nadbříšku, bolesti jater a další symptomy jako: alaninaminotransferáza (ALT), aspartátaminotransferáza (AST). Měření prokázalo zlepšení celkové bílkoviny (CB) a poměr proteinů (A/G).

Kardiovaskulární a nervový systém

Borovicový pyl obsahuje velké spektrum živin, které posilují metabolismus, regulují žlázy s vnitřní sekrecí, pomáhají vylučovat z těla odpadní látky, ale také zlepšují stav srdce, cév a celkově kardiovaskulárního systému. Hořčík v borovicovém pylu napomáhá aktivovat produkci enzymů, ale také je nosičem různých živin. Flavonoidy výrazně snižují hladinu tuku a cholesterolu v krvi. Celá řada vitamínů zvyšuje elasticitu cévních stěn. Zlepšuje mikrocirkulaci srdce a mozku.

Trávení a zažívání

Borovicový pyl obsahuje živiny, které mají dobrý účinek na problémy se zácpou. Také pomáhá při poruchách trávicí soustavy, zlepšuje trávení a má pozitivní účinky při zácpě vyvolané horní (GI) trávicí soustavou, přičemž u toho typu zácpy může borovicový pyl pomoci téměř okamžitě po užití. Hořčík a vitamín B6 obsažený v borovicovém pylu zmírňuje křeče způsobené zácpou a má velmi dobrý uklidňující účinek při nervovém napětí způsobeném náhodnými svalovými křeči.

Zvyšuje hladinu testosteronu

Borovicový pyl obsahuje sloučeniny hormonů, jako je testosteron,  jehož výtažek (tinktury) lze využít k zvýšení hladiny testosteronu v těle během několika minut. Z tohoto důvodu si borovicový pyl získal velkou pozornost, zejména u mužů středního věku. Užívání borovicového pylu je skvělý způsob jak udržet správnou hladinu testosteronu plnou energie a pohody.

Regulace prostaty

Borovicový pyl obsahuje fytohormon Giberelin, což je skupina rostlinných hormonů, které regulují velikost prostaty, a to tak, že když je prostata příliš velká, tak ji zmenší a naopak když je příliš malá, tak má schopnost ji zvětšit na normální úroveň.

Zvyšuje hladinu SOD (superoxiddismutázy) v srdci, játrech a mozku

Superoxiddismutáza je enzym, který pomáhá chránit tělo před volnými radikály. Tyto volné radikály v těle poškozují molekuly kyslíku buněk. Superoxiddismutáza zabraňuje tomuto poškozování kyslíku a tím i následnému poškození tkání.

Působí protizánětlivě

Fytohormon Giberelin obsažený v borovicovém pylu má také protizánětlivé účinky, stejně tak působí protinádorově bez ovlivnění zdravých buněk.

Posiluje antivirovou ochranu

Díky dvěma rostlinným hormonům – Brassinolidu a Castasteronu – je borovicový pyl silným antivirem proti různým virům, jako je opar herpes typu 1, spalničky, a další. “Bylo zjištěno, že borovicový pyl je 10 krát až 18 krát silnější než Ribavirin – hlavní farmaceutické antivirotikum” – Prokázáno vědeckou studií.

Pomáhá zbavit tělo škodlivých látek

Borovicový pyl obsahuje rostlinný hormon Brassinolid, u kterého bylo zjištěno, že zvyšuje funkci jaterních mikrosomů, které mají zásadní význam pro bezpečné odstraňování xenobiotik (cizích chemikálií které se usazují v těle).

Zlepšuje plodnost, erekci a počet spermií

Borovicový pyl obsahuje aminokyselinu arginin, zvyšující koncentraci oxidu dusnatého, který pomáhá zvýšit průtok krve do pohlavních orgánů. Arginin také stimuluje růstový hormon, podporuje plodnost a tvorbu spermií.

Posiluje imunitní systém

Borovicový pyl obsahuje polysacharidy, které jsou potravou pro imunitní systém, tyto polysacharidy se také nacházejí v léčivých houbách jako je Chaga (Rezavec šikmý), Reishi, Cordyceps a jiné.

Ochraňuje slinivku břišní

Vitamín B6 obsažený v borovicovém pylu je schopen zastavit destrukci buněk slinivky a postupně obnovit jejich produkci inzulínu.

Jiná onemocnění

Borovicový pyl je přírodní super food s komplexním výživovým řešením pro rovnováhu a posílení organismu. Je také účinný proti nachlazení, onemocnění prostaty, chudokrevnosti, rýmě, cukrovce, astmatu, vysokému krevnímu tlaku a při mnoha dalších nemocech má borovicový pyl podpůrné účinky.

Vedlejší účinky a kontraindikace: Je malé procento lidí, kteří jsou alergičtí na borovicový pyl. Zhruba 1,5-10 % obyvatelstva v závislosti na zeměpisné poloze. Alergické reakce jsou obvykle mírné. Jedná se o rinokonjunktivitidu (přecitlivělost v nose a očních spojivkách) a mírné astma u extrémně citlivých lidí. Pokud jste kdykoliv předtím měli nějakou alergii na borovicový pyl , měli byste postupovat opatrně. Ujistěte se, že se vaše alergická reakce nevztahuje na borovicové produkty.

Napsat komentář