Vliv testosteronu na muže a ženy

Příkladem rostliny, která dodává tělu významné množství testosteronu a dalších androgenů je borovicový pyl. Borovicový pyl spolehlivě působí na zvýšení hladiny testosteronu, dodává energii, a navozuje celkový pocit pohody.

Působení borovicového pylu na hladinu testosteronu

S přibývajícím věkem často klesá hladina testosteronu. Zatímco mnoho lidí si myslí, že se tento problém týká pouze mužů, mýlí se, naopak tento problém mají i ženy, pokud je jejich úroveň hladiny testosteronu jiná než má být.

Tento problém se netýká jen sexuálních funkcí, ale může také mít vliv na naši vitalitu a energii.

Borovicový pyl je přírodní látka, která má pozitivní vliv na mnoho různých funkcí souvisejících se zdravím, včetně plodnosti a sexuálních dysfunkcí. Jednu věc musíme mít na paměti, a to, že všechny otázky související se zdravím jsou provázány jedna na druhou jako celek, případně když se celkově soustředíme na podporu zdraví, má to pozitivní vliv na opravu našich sexuálních funkcí a celkového zdraví.

Když je hladina testosteronu nízká, naše energie, stejně jako libido jde stranou

Nejčastější příčinou nízké hladiny testosteronu je nástup andropauzy, neboli mužské menopauzy. Tento pomalý pokles testosteronu začíná někdy mezi 30 a 40 lety, a s tímto věkem si zároveň mnoho mužů začíná stěžovat na pocity stárnutí. Během tohoto období mají muži rovněž pomalejší metabolismus, snižuje se jim hladina energie, přibývají na váze a těžce se znovu dostávají do formy.

Pro někoho to může být překvapující zjištění, že testosteron má takový vliv na tyto funkce u starších mužů, a to jsou jen některé ze stížností, kterými trpí muži při stárnutí. Snížená hladina testosteronu je také odpovědná za jiné příčiny, včetně erektilních dysfunkcí, diabetu typu 2, depresí a obezity.

Muži, kteří trpí příznaky nízké hladiny testosteronu, můžou dobře těžit z užívání borovicového pylu. Díky obsahu přírodních látek pomáhajícím v boji proti známkám stárnutí.

Jako by nestačil proces stárnutí s přibývajícím věkem, existují také faktory životního prostředí, které jsou rovněž zodpovědné za snížení hladiny testosteronu.

Borovicový pyl a hladina testosteronu jsou dva faktory, které jdou ruku v ruce, a pomáhají vašemu tělu se cítit a vypadat lépe.

Borovicový pyl je vhodný i pro ženy

V zahraničí, kde se borovicový pyl používá už po mnoho let, je považován za nejúčinnější kosmetické tonikum pro ženy. Ano, pyl se dá aplikovat i na pokožku. Některé ze sloučenin podporují tvorbu elastinu a kolagenu. Naopak vnitřním užíváním dodáte tělu velké množství minerálů, vitamínů, aminokyselin, antioxidantů, které napomáhají v podpoře vašeho zdraví.

Mnoho žen se lekne, když vidí slovo “testosteron”, aniž by si uvědomily, že i ony potřebují tento hormon, jen v menším množství než muži. Užíváním borovicového pylu, a to zejména ve formě sypkého prášku, se neprobudíte jednoho dne s knírkem, hlubším hlasem, nebo s obrovskými svaly. Borovicový pyl podporuje přirozenou hladinu testosteronu.

Tinktura z borovicového pylu

Tinktura, ve které jsou přírodní androgeny z borovicového pylu více biologicky dostupné, se obecně nedoporučují pro ženy. Ale jsou zprávy od některých žen, zejména v období po menopauze, které mají kladné zkušenosti právě s užíváním tinktury. Z toho lze usoudit, že velké výhody může borovicový pyl přinést ženám v období menopauzy.

Napsat komentář